Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

15

"Sprīdīši" devās uz Tērveti saulainu laiku meklēt

Patiesībā, saulainais laiks jau tika sarunāts tieši priekš mums! Par to paldies audzinātājai Vairai, kas, droši vien, labos draugos ar sinoptiķu prognozēm!

Tā kā brauciens uz Tērveti ieripoja tieši nedēļā, kura noslēdzas ar Māmiņdienu, tad audzinātājas ar bērniem bija labi bruņojušās šajā sakarā. Hmm, diez kāpēc mums jāpiestāj Bērzciemā? Tādu jautājumu noteikti uzdeva vairāki vecāki.. Bet jāpiestāj bija, jo te mūs gaidīja muzikāls, rotaļīgs, smaržīgs, silts un gards pārsteigums! Dziesmas, kas sasilda māmiņu sirdis; kafejnīcas sagatavotas, ārkārtīgi gardas smalkmaizītes, bērnu gatavots plaukstiņu nospiedumiem nosēts apsveikums... Tas bija labākais dienas sākums, kāds vien varēja būt, Māmiņdienas gaidās! Par to uzreiz gribas teikt paldies ne tikai čaklajiem, mīļajiem un nu jau arī lielajiem bērniem, bet arī audzinātājām Ancei un Vairai, auklītei Edītei un mūzikas skolotājai Inesei! Pārsteigums izdevās! 
Bet tagad gan - laižam uz Tērveti!

Un kas tad Tērvetē labs apskatāms? Tā kā ideāli laikapstākļi, kas sevī ietver vislabāko gaisa temperatūru, jau bija pasūtīti, atlika tikai doties pa takām kā skudrām un skudriņām! Tērvetē iebraucot mūs jau sagaidīja īpašs koka tilts. Šis gājēju koka tilts ir kā laboratorija un Tērvete var lepoties ne tikai ar savu inovitāti un skaistumu, bet arī ar pirmo saņemto balvu: konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” nominācijā “Koka būve” tilts gājējiem pār šoseju Tērvetē ir ierindojies 3. vietā. Soļojam pāri un parkā iekšā esam!
Pirmās pieturas ietvaros iepazināmies ar Rīgas amatniecības vidusskolas audzēkņu seno veikumu - Rūķiem, kam patīk ceļot. Mēs taču arī ceļotāji, tāpēc te arī pirmā kopbilde!

Tālāk sapņot devāmies cauri Rūķu sētai, kurā bērniem brīva iespēja izpausties rotaļās, kā arī uzspīd veiksme iepazīties ar aitiņām, kas citkārt mēdz slēpties no parka apmeklētājiem.

Ne velti Tērvete jau izsenis tiek saukta par ģimenēm un bērniem draudzīgāko vietu Latvijā, te, galu galā, ir iespēja atdzīvināt arī pieaugušajiem savus bērnības sapņus, vai ļauties patīkamām atmiņām.. Dodoties cauri Rūķu ciemam, bija skaidrs - bērniem ir patiess prieks te būt, un izziņas kāre ir tik liela, ka nav īsti skaidrs, kurā namiņā pirmajā tikt iekšā! Un izbaudīja jau teju visus! Malači!

Kopš 2015.gada Tērvetē ir arī 39 metrus augsts skatu tornis, kas ļauj aplūkot dabas brīnumaino spēku no putna lidojuma! Drosmīgākie devās uz 25m augsto torņa platformu, lai vērotu apkārtni!

Tepat jau arī Aneles tēva kalna tuvumā Tērvetes parka rūķiem top pašiem sava pilsēta "Čiekure", gājām ielūkoties arī tās plašumos! Un, kas tik te nav - viss, kā jau pilsētā! Namiņi ar glītiem slēģīšiem, sporta laukums košākais, laternas un tiltiņi, un gājēju celiņi.. Bet katram namiņam savs nosaukums un sūtība! "Čiekuri" veido vairāki tematiskie kvartāli, kā arī - rūķiem ir pašiem savs  Pasts, Tirgus laukums, Rūķu pils, strūklaka un Vecpilsēta.

Nu gan - kalnā augšā sēnes pētīt! Vai zināt, cik lielas mēdz izaugt mušmires un bekas? Un gailenes! Vai tas var būt, ka sešgadnieka auguma apmēros? Var gan! Tērvetē noteikti var! Izskatījām, izpētījām, iztaustījām..

Un tad pa Sprīdīša takas šķēršļiem Meža Ķēniņa virzienā! Uhhh, kas par piepūli te vajadzīga, lai izietu taku no sākuma līdz beigām! Jālec, jārāpjas, jākāpj, jālien cauri.. Vai visu izdevās pievarēt? Gluži kā pasakā par Sprīdīti, kam arī laimes meklējumos bija dažādi šķēršļi jāpievarē! 

Stalts, ar skaistu stāju, iedveš mazliet bijības.. Kas tas ir? Tērvetes Meža Ķēniņš! Tāds tas savu parku sargāja arī tad, kad man pašai sešgadnieces vecumā patika izstaigāt šīs takas.. Statusu, ieņemamo amatu nav mainījis nudien!

Kad Princeses krēsls iemēģināts, Meža Ķēniņa Sargs arī aplūkots, jādodas ciemos pie Sila Raganiņas Kikas! Viņa ir senākā raganiņa Tērvetē, un nav tādu noslēpumu, par kuriem viņa nezinātu. Gan zaķīšus mežā uzrauga, gan melno vārnu, gan vardes.. Un veikalā dažkārt joprojām viņa mēģina norēķināties ar koku lapām. Bet viss viņai piedodams, tas siltums, tā gaisma, tās zināšanas par dabu, ko viņa sniedz, ir nenovērtējamas. Šī ir Tērvetes dabas parka daļa, kam piemīt pavisam citāda burvība.

Sasveicinājušies arī ar Vellu, ielūkojušies viņa kambaros, devāmies baudīt fiziskās veiklības pārbaudījumus Lutauša pārraudzībā esošo Rotaļu laukumu!

Kas par sauli, kas par svelmi, kas par skaistu dieniņu!
Un vēl skaistāks tās noslēgums, kur vizinoties ar īpašo parka bānīti saņēmām pat sveicienu Mērsragam no bānīša vadītāja Raita! Vedam mājās šo sveicienu un nododam arī Jums visiem!
Pačukstēsim, daži devās arī uz Tauriņu māju, dabas pētījumos, bet visi kopā baudījām arī pikniku brīnišķīgā, labiekārtotā vietā!
Paldies visiem, visiem, kas šo dienu padarīja brīnišķīgu un neaizmirstamu! Mums izdevās ielēkt bērnībā!
Paldies arī fotogrāfam Jānim Švītiņam (Tērvete), kas iemūžināja bērnus! Linku uz iespēju lejupielādēt bildes, jautājiet auklītei Edītei!

Marisas mamma Inga Dzērve

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma