Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

26

Veselības nedēļa Dārtā „Veselīgi ēd, kusties un smaidi!’’

Esiet sveicināti pavasara atmodas laikā, kad viss sāk plaukt, rosīties un smaržot. Arī mēs, Dārtas iemītnieki, veselības nedēļas laikā no 18.-21.aprīlim aktīvi rosāmies, kustamies, lai būtu veseli, ņipri un priecīgi.

Turpinām organizēt izvirzītā uzdevuma ietvaros dažādas veselīgas aktivitātes un spējām pārsteigt gan bērnus, gan pieaugušos ar netradicionāliem un neikdienišķiem ēdieniem (deserts no burkāniem, ķirbjiem, banāniem; dažādu salātu mikslis; dārzeņu krēmzupas ar spinātiem un puraviem pavasarīgi košos toņos; graudaugu pārslu putras, dārzeņu, augļu čipsi u.tml.). Nedēļas noslēgumā kā pārsteiguma dāvana – veselīgo našķu meistarklase bērniem, ko piedāvāja SIA „Sēklu muss” (radījis un izgatavojis saldumus bez pievienota cukura un e – vielām).

Kas gan būtu veselības nedēļa bez fiziskām aktivitātēm? Var sarīkot sporta svētkus vai sporta dienu, bet vēl lielāks izaicinājums – katru dienu iepazīt kādu sporta veidu vai sportisku atrakciju. Vienu dienu tie bija florbola spēles elementi, citu dienu – basketbola spēles variācijas, vingrošana ar riņķiem, lēkšanas veidi, līdzsvara un kustību koordinācijas vingrojumi utt. Katras dienas rītu iesākām ar rīta rosmes vingrinājumiem atbilstoši tās dienas tēmai: Baltā – piena un putras diena, zaļā – salātu diena, oranži dzeltenā – sulas diena, raibā – veselīgo našķu diena. Ja ļaujam vaļu fantāzijai, tad idejas rodas pašas no sevis un iespējas tās pielietot ir tik daudzveidīgas, piemēram, ritmizēt un veidot rotaļdziesmas, var arī izmantojot skaitāmpantus gan par putras vārīšanu, salātu griešanu, gan par augļu rīvēšanu sulu iegūšanai un veselīgo našķu baudīšanu.

Paldies visam personālam un palīgiem par atsaucību, izdomu, ieguldīto darbu un burvīgo garšas buķeti!

Jo vairāk mēs darām, jo vairāk varam paspēt izdarīt un nevajag meklēt attaisnojumu, ka diena par īsu. Kustības un veselīgs ēdiens vairo mūsos prieku, enerģiju, labsajūtu, emocionālu pacēlumu un smaidu, izmantojiet to!

                                               

Veselīgās nedēļas organizatores medmāsiņa Iveta un

sporta skolotāja Lilita

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma