Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

12

Lieldienu zaķi Dārtā

„Dārtas” bērni jau otrdien ieskandināja Lieldienas!

Klausījos, brīnījos,
Kas aiz kalna gavilēja.
Lieldieniņa braukšus brauca,
Asnus veda vezumā!

Lieldienas allaž bijuši lieli svētki, jo klāt pavasaris! Saulīte atgriežas, viss sāk dīgt, plaukt un zaļot.  Lai gads būtu auglīgs, lai visi būtu veseli un dzīvotu saticībā, latviešu tautas ticējumi vēsta daudz gudrības – kas Lieldienās jādara. Noteikti visām saimniecēm jāvāra olas, lai dzīvotu saticībā ar kaimiņiem. Jāšūpojas labi augstu, tad mušas un odi vasarā liks mieru. Neaizmirsīsim dzērvenes apēst, lai bērniem sārti, veselīgi vaigi.

Bet kā tad tur īsti ir ar to Lieldienu zaķi, vistām un krāsainajām olām? To mums noskaidrot palīdzēja trīs zaķi –Pelēcis, Baltļipis un Garausis. Zaķi patiešām krāso olas! Pelēcis krāsojis ar sīpolu mizām, mellenēm un kumelītēm! Garausim gan šogad nogājis pavisam greizi. Pagājušajā gadā sastrīdējies ar vistiņu Kluksti un šogad Klukste atcirtusi, lai Garausis dējot pats! Tā iet ar to strīdēšanos!
Vēl Lieldienās ir jāiet rotaļās! Katra grupiņa bja iemācījusies rotaļu, kuru centāmies iemācīties visi.

 Baltļipis ar Pelēci parādīja bērniem kā īsti ‘’jākaujas’’ ar olām, un jāmet pāri šūpolēm. Kas noķer, tas simtu gadu dzīvošot!
Ciemos pie mums bija atnācis arī pavisam īsts, pūkains un mīļš garausis. Bērniem tas sagādāja patiesu prieku! Par to lielu paldies jāpasaka trusīša saimniekam Ralfam un viņa mammai.

Lai visiem priecīgas un krāsainas Lieldienas!


                                                                                                                                                                       Lieldienu saimniece – skolotāja Vaira