Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

24

Kustību rotaļu festivāls Dārtā

22. marta rītā Dārtas sētā varēja saklausīt klusu motora rūkoņu, tad plaši atvērās durvis un bērnus negaidīti pārsteidza ņipra, bet mīlīga balss: “Čau, čau, draugi! Es esmu ieradies, lai kopā ar jums parotaļātos! Kā dāvanas, rokās viņš turēja daudz dzeltenas, smaidīgas balonsejiņas un vēl otrā rokā groziņu ar mums nezināmām lietām.

Vai zināt, kas ir vislabākais bērnu draugs pasaulē?

Kā viņš pats saka: “ Esmu labākais bērnu auklis (aukle) un bērnu dīdītājs.” Un vēl, viņam ļoti garšo saldumi, jo dzimšanas dienā vēlas saņemt vairākas tortes un tikai vienu svecīti.

Jūs droši vien uzminējāt, protams, tas ir slavenais Karlsons kas lido un dzīvo uz jumta.

Kā pirmos viņš apciemoja jaunāko grupu bērnus un pavadīja laiku jautrā, darbīgā un omulīgi rotaļīgā gaisotnē. Darbojoties visiem kopā laiks aizsteidzās nemanot un pacienājis bērnus ar sarūpētiem saldumiem Karlsoniņš turpināja lidojumu uz otro stāvu, kur “dzīvo” vecāko grupu bērni. Šeit tika izspēlētas rotaļas ar nopietnāku un sarežģītāku saturu, kas prasīja ne tikai veiklību un ātrumu, bet arī pacietību, gudrību un uzmanību.

Kustību rotaļas saistītas ar patīkamu fizisku un garīgu piepūli, tajās vienmēr ir kaut kas jauns un neatklāts. Vienai un tai pašai rotaļai pēc zināma laika var būt citāda nokrāsa, jo bērniem ir neizmērojamas spējas uz jaunradi, tādēļ rotaļas zināmā mērā ir arī “prāta vingrināšana”. Rotaļu noteikumi palīdz bērnā ieaudzināt godīgumu, taisnīgumu, apzinātu disciplīnu – īpašības, kas tik ļoti nepieciešamas ikvienam cilvēkam.

Bet vai rotaļas piemērotas tikai bērniem? Bez pārspīlējuma var apgalvot, ka tām neviens nav par vecu. Cik svētīgi ir darboties un mācīties kopā ar bērnu pārdzīvot, izcelt patīkamās emocijas, mācīt bērnu būt līdzjūtīgam un saprasties ar citiem, paust rūpes un mīļumu. Tas ir daudz vērtīgāk nekā uzstādīt mērķi bērnam priekšlaicīgi apgūt lasītprasmi.

Bērns priecāsies, ja būsiet atsaucīgi rotaļu partneri !

Sporta skolotāja Lilita

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma