Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

10

Valodas diena "Dārtā"

9. martā pie mums, kā mēs visi mīļi sakām, Dārtiņā notika Dzimtās valodas diena. Bērniem par prieku ciemos bija atnākušas, divas māsiņas, pelītes, bet ne parastas peles, viņas prata izmantot mobilo telefonu un planšeti.

Lai vairāk saprastu ko var atrast internetā, jo tur nav tikai spēlītes, viena no pelēm, gribēja iemācīties angļu valodu. No pelēm bērni uzzināja, ka pasaulē ir vairāk kā 3000 valodu un katrai tautai ir sava valoda, bet mums ir pati skanošākā valoda un par to ir jābūt lepniem!

Ko dziedāšu, ko runāšu,

Svešu zemi staigādama?

Dziedāš pati savu dziesmu,

Runāš savu valodiņu!

Mums ir ne tikai skaista valoda, bet arī sirsnīgas šūpuļdziesmas, pelēm mīļāka no bērnības ir “Velc pelīte saldu miegu”, kuru viņām kādreiz bija dziedājusi māmiņa. Ar šo dziesmiņu, pelītes aizmidzināja gandrīz visus bērnus, tādēļ vajadzēja pakustēties, izlocīt kājas. Vislabāk to izdarīt ir padejojot. Latvieši, kā zināms, ir slaveni arī ar savām tautas dejām, pelītes bija izvēlējušās latviešu tautas deju “Tūdaliņ, tāgadiņ”. Pēc dejas pelītes bija sagurušas un viņām par prieku katras grupiņas bērni parādīja dažādas pasakas. Mazie “Pīlādzīši” – “Kukulīti” – par viltīgo lapsu. “Kastanīši” – “Vilks un septiņi kazlēni”, kurā šoreiz vilks kazlēnus neapēda. “Sprīdīši” rādīja “Interesantākos rausīša piedzīvojumus”, bet “Zīļuki”- pasaku “Vecais pulkstenis”, kurā pelītes pulksteni gribēja padarīt par savu pili. No pasakām tik daudz var mācīties, pelītēm ļoti patika! Par lielo gatavošanos bērni saņēma diplomus, krāsojamās lapas un konfekšu krelles.

Nobeigumā vēl visiem bija jāatmin mīkla – “Kas runā visās pasaules valodās”? Vai jūs to ziniet? Bērni atminēja – tā ir atbalss. Un tad jau visi kopā devās jautrā rotaļā - “Ādamam bija septiņi dēli”.

Smejiet, ļaudis, dziesmiņai,

Nesmejiet valodai:

Dziesmiņ mana izdomāta,

Valodiņa Dieva dota.

 

Valodas dienas notikumus pastāstīja Pelīte Sarmīte - “Zīļuku “ grupas audzinātāja

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma