Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

1

Ar Meteņa svētību Dārtā

Brīnišķīga svētku diena aizvadīta PII "Dārta"! Ieskaties, izlasi, uzzini, kā gāja! Paldies visiem mazajiem un lielajiem svētku dalībniekiem!

Metens nāca pār kalniņu
Ko Metens atnesīs?
Cūkas ausi atnesīs,
Miežu miltu plācenīti!

Šogad Metenis bija iegriezies arī PII “Dārta”, paciemoties pie jaukajiem bērniem. Lepni viņš iejāja zirga mugurā, pārguris, visu laiku metoties starp ziemas un pavasara strīdu, – kurš no abiem labāks? Kopā ar bērniem Metenis nonāca pie atziņas – abi labi! Viņš pastāstīja bērniem, ka Metenis simbolizē ziemas beigas un pavasara atnākšanu, ka Metenī tālu jābrauc ciemos, lai nākošais gads būtu ražens un bagāts. Par to bērni varēja arī paši pārliecināties, jo ciemos bija atbraukušas deju kopas “Silva” jaukās, draiskās meitenes un ciema kukulī līdzi atvedušas deju, ko beigās kopā dejoja visi.

Neiztika arī bez lielīšanos, jo vairāk lielīsies, jo labāka dzīve būs turpmāk. Katra grupiņa bija sagatavojusi “Lielīšanās” priekšnesumu. Tika izdancināta nama māte – vadītāja Laila, kura par augstu lēkšanu un jestru dancošanu no Meteņa saņēma cūkas šņukuru. Metenis tika daudzināts ar rotaļām, dejām, lai veicinātu ražību un auglību.

Katra grupiņa par jauko Meteņa sagaidīšanu saņēma balvā cūkas ausi, slokātnīšus – Meteņdienas gardumiņu. Nolija konfekšu lietus un noslēgumā katra grupiņa saņēma darba lapu, lai dotos pie dabas, vērotu laika apstākļus, brauktu ar ragaviņām, priecātos par pavasara atnākšanu!

Līdz ar Meteni beidzas garie, tumšie ziemas vakari, visu mūsu skatījums uz dzīvi kļūst gaišs un priecīgs. Lai visiem turpmākās dienas būtu ar Meteņa svētību!

 

Meteņa ādā iejutās “Gastonmamma” (logopēde Mārīte)!

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma