Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

25

Tiekamies 5 semināru ciklā par bērnu audzināšanu

Seminārus vada psiholoģe, mākslas terapeite Jolanta Plaude, un pirmais pusotru stundu garais seminārs jau aizvadīts! Pavisam tiksimies 5 semināros, uz kuriem aicināti nākt PII”Dārta” audzēkņu vecāki otrdienās, plkst. 17:30.

Jau ievadā gribas minēt, ka šie semināri ir lieliska iespēja ikvienam labāk izprast savu bērnu kopumā, iedziļinoties dažādās sadzīves situācijās, kurās galvenajā lomā ir tieši bērns.
 
Mēs visi esam tikai cilvēki, un visi mēdzam kļūdīties, tieši tāpēc apzināmies, ka neesam ideāli vecāki, lai arī kādas grāmatas nebūtu lasījuši, bet tai pat laikā, bērnu audzināšanas procesā nonākam pie atziņas, - jo vairāk mēģinām saprast, jo labāki kļūstam.
 
Pirmo lekciju iesākām ar nelielu mērķu nospraušanu. Mērķi – jautājumi, uz kuriem meklējam atbildes savu bērnu audzināšanā, gan runājot par temperamentu, kas saistās ar uzvedību, gan arī, runājot par bērna disciplinēšanu un ne tikai.
 
Vai zinājāt, ka bērns jau piedzimst ar temperamentu, bet uzvedība ir tā, ko ieaudzinām? Un te jāatzīst, bērni mūs kopē..
 
Tāpat kopā noskaidrojām, pie kura no četriem temperamentu pamatveidiem mūsu bērni pieder. Bija interesanti atklāt, ka reti kurš ir tikai sangvīniķis, vai tikai flegmatiķis, jo nereti bērnā ir gan kaut kas no holēriķa, gan arī kaut kas no melanholiķa un ne tikai.
 
Uzzinājām, kā veidojas bērna attīstība, kas notiek caur aprūpi, piesaisti un vidi, kurā esam kopā ik dienu. Attīstība ir kā motorikas, maņu, valodas, emociju, izziņas sfēras un saskarsmes spēju kopums.
 
Šis seminārs bija arī iespēja uzzināt interesantus faktus, kā, piemēram, to, ka intelekts bērnam iedzimst pamatā no māmiņas.
 
Jau pirmajā seminārā katrs varēja izteikties par bērna labajām un ne tik labajām īpašībām, padomājot par to, ko savā bērnā gribētu redzēt nākotnē.
 
Nereti pirmsskolas vecuma bērni ikdienā dzird dažādas lietas ne tikai no vecākiem, bet arī no citiem pieaugušajiem un pat no TV ekrāna. Kā reaģēt, ja bērns atkārto nepieklājīgas frāzes, ko kaut kur dzirdējis? Mācāmies ignorēt! Nesmejamies, lai gan, atzīsim, reizēm tas var izraisīt pat smaidu.
 
Daudz runājām par to, cik svarīgi ir veltīt bērnam savu laiku, īpaši pirmsskolas vecumā, jo tas, cik daudz katram bērnam sniedzam individuālas uzmanības tagad, vēlāk atspoguļojas viņa uzvedībā, uzvedībā un pasaules uztverē. Jo sevišķi tas manāms bērna pusaudža vecumā. Cik daudz veltīt nedalītu laiku bērnam, ja ģimenē aug vairāki bērni? Katram dienā vismaz 20 minūtes!
 
Neaizmirsīsim, ka esam ne tikai svarīgākie cilvēki bērna dzīvē, kas sākas tieši no mums pašiem, bet būsim arī rotaļu biedri, skolotāji un vienlaikus arī padomdevēji un lielākais atbalsts. Uzmanības sniegšana paaugstina bērna pašvērtējumu, kas ir svarīgi jebkurā vecumā, ja vēlamies izvairīties no plaisas rašanās attiecībās ar bērnu.
 
Kāda nozīme ikdienišķām sarunām? Diemžēl, jāatzīst, ka nepietiek tikai ar pajautāšanu: “Kā tev gāja šodien dārziņā?” vai “Kā tev gāja šodien skolā?”. Jā, daudzi no savas bērnības tieši to arī atceras – vecāki bija aizņemti, sarunām laika īsti nebija, bet tās ir ārkārtīgi svarīgas, jo sarunas ir iespēja uzzināt daudz vairāk par savu bērnu, iemantot viņa uzticību.
 
Gribas teikt – šie nav tikai semināri, kuros dzirdama sausa, garlaikojoša teorija, tās ir sarunas starp vecākiem un psiholoģi, tie ir piemēri no dzīves, tā ir kopīga praktiskā darbošanās un atbilžu gūšana uz saviem jautājumiem.
 
Izmantojiet to!
 
Inga Dzērve