Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

20

Sniega svētki “Gaiļa Sārtiņa baltais brīnums”

Latvija atrodas unikālā klimata joslā – mums ir iespēja izbaudīt četrus pavisam atšķirīgus gadalaikus. Tomēr īsta ziema ne katru gadu mūs iepriecina ar sniegu, salu un citām brīnumainām pārvērtībām. Tādēļ esam raduši ķert katru mirkli, lai izbaudītu šo gadalaiku burvību.

Šajos sniega svētkos bija ieradies pats galvenais viesis – gailis Sārtiņš, lai uzraudzītu pasākuma gaitu un līdzdarbotos kopā ar bērniem sportiskās un atraktīvās disciplīnās: “jautrās ragaviņas”, “kurmīša labirints”, “hokejnieki”, “veselības stafete”.
Pamēģiniet apsēsties uz ragavām “ačgārni” un atgrūžoties ar kājām, atmuguriski tikt uz priekšu līdz norādītai vietai. Ticiet vai nē, bērniem tas izdevās un sagādāja arī jautrus mirkļus. Protams, atbilstoši bērna vecumam un spējām.
 Arī “kurmītis” nebija slinkojis un labirinta ejas pacenties iezīmēt garas, līkumotas, kas dažiem bērniem  nojauca pārvietošanās virzienu un vēl papildus apgrūtinājumu radīja sniega piepildītas turziņas  nogādāšana galapunktā.
Izrādās, ka sniegavīra burkāndeguns noder arī stafetes kociņa vietā, kas jānodod draugam pēc šķēršļu joslas pārvarēšanas. Dažs kociņš bija “nograuzies”, nodilis pat par trešdaļu no sākotnējā garuma. Saprotams, ka patērētā enerģija jāatgūst!
 Vēl prieks par ņiprajiem “hokejniekiem”, meistarīgu nūjas lietošanas māku, lai ripu iemānītu vai ieraidītu vārtos. Ja ir vēlme un griba darīt, tad viss izdodas.
 Visi svētki noslēdzas ar salūtu, arī mums tāds bija – grandiozs sniega salūts! Un balvas arī kā sniegs, tik balts, maigs un gaistošs, bet salds.
 Paldies vecākiem par operatīvu rīcību ragavu sagādē, skaits pārsniedza plānoto. Pateicība visiem b/d darbiniekiem par atbalstu un iesaistīšanos pasākuma norisē.
Gailis ir gaismas un Saules simbols – tieši ar viņa dziesmu rīta agrumā sākas jauna diena. Jau izsenis ļaudis gailī ir saskatījuši tikumiskas īpašības: drošsirdību, labsirdību, uzticību, cieņu un labvēlību. Mums ir uz ko tiekties! Laimīgu un veiksmīgu 2017. gadu.

                                                                                    
                                                                                               Sporta skolotāja Lilita