Izglītības ziņas

4

PII “Dārta” dziedātāji būs skatāmi TV!

2.decembris mazajiem PII “Dārta” ansambļa dziedātājiem bija citāda pirmdiena, kā ierasts. Bērni bija cītīgi gatavojušies, lai ar veseliem 3 priekšnesumiem uzstātos Latvijas Televīzijā, nokļūstot TV ekrānos bērniem tik ļoti mīļajā “Kas te? Es te!” TV raidījumā.

Pirms tam gan noritēja cītīga gatavošanās, audio-ieraksta tapšana Talsu tautas namā. Scenārija teksts bija visai garš, patiesībā, tie pat bija divi! Mācījās visi bērni, un lieli palīgi bija arī vecāki, kas palīdzēja bērniem gan izprast tekstu, gan arī apgūt dziesmiņas un darbošanos ar instrumentiem, noturot vajadzīgo ritmu.

Bērni LTV1 studijā dziedāja Mairitas Bičukas dziesmu no “Kukaiņu” repertuāra – “Mūsos katrā dārgums mīt”, kā arī spēlēja ar tādiem instrumentiem kā zvaniņi, kazu (jā, kazu!) populārākos Ziemassvētku dziesmiņu ritmus. Bet vislielākais prieks bija par to, ka šī bija iespēja klātienē satikt arī “Kas te? Es te!” varoni – plastmasas karavīru, ceļotāju Pukšu, ko atveido aktieris – operdziedātājs Jānis Apinis.

Gan atceļā, gan pēc tam bērnudārzā bērniem vēl ilgi bija, par ko runāt! Lielākais ieguvums – bērniem šī bija pilnīgi jauna pieredze, jo strādāt televīzijā, patiesībā, ir grūtāk, nekā izskatās, bet rezultāts tā uzreiz nemaz nav redzams.

Tad nu tiksimies ar mazajiem PII "Dārta" dziedātājiem LTV1 "Kas te? Es te!" TV raidījumos 22.decembrī un 27.decembrī!

Paldies mūzikas skolotājai Inesei Ozollapai par bērnu gatavošanu šim lielajam piedzīvojumam, kā arī pagasta šoferītim Aldim, kas mūs ar bērniem uz lielo TV māju aizvizināja! Sveiciens arī visiem vecākiem, kas ar visu sirdi un dvēseli iesaistījās šajā kopdarbā, atbalstot, palīdzot un visādi citādi klāt esot!

 

Adrijas un Andretas mamma Inga