Izglītības ziņas

20

Notikumiem bagāta diena

16. februārī PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolā notika Mūzikas skolu klavierspēles audzēkņu Valsts konkursa II kārta, uz kuru mūsu skoliņu devās pārstāvēt divas manas klavieru klases audzēknes: Elēna Kniploka un Līga Annija Indruškeviča.

Elēna klavierspēli apgūst 3. gadu un startēja jaunākajā 1 – 3 klašu grupā. Konkurence bija milzīga, jo tieši šajā grupā konkursā piedalījās visvairāk audzēkņu – 15 no Kandavas, Sabiles, Kuldīgas, Ventspils, Dundagas, Talsu, Ugāles un Valdemārpils mūzikas skolām. Konkursam bija jāsagatavo uzstāšanās programma no 4 -8 minūtēm: brīvas izvēles latviešu komponistu skaņdarbu, vienu skaņdarbu, kurš komponēts līdz 20. gs. un  vienu 21. gs. skaņdarbu.

Elēna atskaņoja V. A. Mocarta Menuetu Sol mažorā, M. Zariņa “ Šūpļa dziesmu” un Kida Ory džeza skaņdarbu “ Get out of here”.

Savukārt Līga startēja II grupā ( 4-5. klašu grupa), jo mācās 4. klasē. II grupas uzstāšanās laiks nedrīkstēja būt mazāks par 7 minūtēm. Un Līga konkursā atskaņoja G. F. Hendeļa “ Sarabandu ar variācijām” re minorā, J. Karlsona “ XXX” un S. Džoplina skaņdarbu ” Peacherine Rag”.

Visus jaunos māksliniekus vērtēja ļoti nopietna žūrija  - J. Kalnciems – LMA profesors, klavieru katedras vadītājs, I. Treija – pieredzes bagāta klavieru skolotāja no Rīgas Em. Dārziņa Mūzikas vidusskolas un pianists Endijs Renemanis.

Konkursā valdīja ļoti labestīga un draudzīga gaisotne, kas mazināja audzēkņu uztraukumu pirms spēlēšanas. Konkursa organizatori bija padomājuši, kā aizpildīt brīvo laiku pēc spēlēšanas, gaidot konkursa noslēgumu vēlu vakarā. Tā bija izklaide visas dienas garumā Galvenajā bibliotēkā Bērnu un Jauniešu centrā, kur katram bērnam pēc vēlēšanās tika piemeklēta nodarbe.

Lai gan manas audzēknes mājās neatgriezās ar godalgotām vietām, viņas godam pārstāvēja mūsu Mērsraga skolas vārdu. Un, kas tad galu galā ir uzvara? Uzvara ir tas ceļš, pa kuru mēs gājām uz šo mērķi – konkursu.

 

Inguna Grīnvalde

( klavierspēles pedagoģe)